День белорусской письменности

З мэтай выхавання ў вучняў любові да роднай мовы, павагі да нацыянальнай гісторыі і культуры ў рамках Года гістарычнай памяці 3 верасня ў школе адбылося мерапрыемства “Напісанае застаецца..”, якое было прысвечана Дню беларускага пісьменства. У ходзе пазнавальнай праграмы госці і ўдзельнікі пазнаёміліся з гісторыяй узнікнення свята, яго сталіцамі, аднавілі вехі біяграфіі і дзейнасці славутых беларускіх асветнікаў: Ефрасінні Полацкай, Францыска Скарыны, Сымона Буднага, Клімента Смаляціча, Сімяёна Полацкага. На працягу мерапрыемства гучалі вершы вядомых беларускіх паэтаў, прысвечаныя славутым землякам. Напрыканцы праграмы была праведзена віктарына, пераможцы якой атрымалі памятныя сувеніры.

Учащиеся 5 классов посетили Детскую районную центральную библиотеку, где состоялся урок-путешествие “Шляхамі беларускай кнігі”.

Традиционно в шестой школьный день начали работу объединения по интересам: «Лидер», «Патриот», «Рукодельница». Прошли консультации для родителей: «Как подготовить ребенка к школе», «Трудности адаптации учащихся 5 класса».